Jak wybrać kabinę prysznicową

Wybór kabiny prysznicowej skrojonej na miarę potrzeb i oczekiwań domowników nie jest zadaniem łatwym. Tym bardziej, iż wyposażenie tego typu jest bardzo szczególne. Na szczęście producenci sprzętu łazienkowego proponują swoim klientom wiele modeli i rodzajów kabin, co znacznie ułatwia podjęcie właściwego wyboru. Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej?

Kształt

Jednym z podstawowych kryterium determinującym wybór określonej kabiny prysznicowej jest jej kształt. W tym przypadku ważna jest całościowa aranżacja wnętrza łazienkowego, która w dużym stopniu decyduje o rodzaju konkretnego urządzenia. Spośród dostępnych modeli można zdecydować się na kabinę okrągłą, półokrągłą, owalną, kwadratową lub prostokątną. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż kabina może być wolnostojąca, przyścienna lub narożna.

Materiał

Innym ważnym kryterium decydującym o wyborze kabiny prysznicowej jest materiał, z którego została ona wykonana. Najbardziej popularne tworzywa to akryl (tańszy i mniej trwały) oraz szkło (charakteryzujące się większą wytrzymałością i wyższą ceną). Bez względu na rodzaj ścianek ich wykończenie może być całkowicie dowolne – matowe, przezroczyste, z nadrukiem lub gładkie.

Sposób otwierania drzwi

Sposób otwierania kabiny prysznicowej powinien być uzależniony od wielkości łazienki i upodobań domowników. Najpopularniejsze kabiny prysznicowe są wyposażone w trzy rodzaje drzwi – skrzydłowe (otwierają się na zewnątrz kabiny), przesuwne (przy użyciu prowadnic) lub składane niczym harmonijka. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu walk – in, który jest całkowicie pozbawiony drzwi, ale dzięki specjalnej konstrukcji woda nie wylewa się poza kabinę.

Innym istotnym elementem kabiny prysznicowej jest sposób montażu – do brodzika, wanny lub podłogi. W niektórych przypadkach duże znaczenie ma dodatkowe wyposażenie w postaci hydromasażu, deszczownicy, radia lub sterowania za pomocą pilota.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *