Czy warto pomalować wnętrze na biały kolor

Aranżacja wnętrz w białym kolorze nigdy nie traci na popularności. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż zainteresowanie poszczególnymi kolorami, wzorami czy formami szybko przemija, a biel zawsze pozostaje modna. I trudno się temu dziwić, gdyż barwa śniegu ma swój niepowtarzalny urok i charakteryzuje się wieloma zaletami.

Białe wnętrza – zalety

Zaprojektowanie przestrzeni w kolorze białym jest jednym z najbardziej uniwersalnych – pasuje do niemal wszystkich stylizacji. To jednak nie wszystko. Biała farba na ścianach lub białe umeblowanie bądź wyposażenie charakteryzuje się wieloma innymi zaletami. Do największych plusów takiej stylizacji należy zaliczyć:

  • moc optycznego powiększenia i rozjaśnienia pomieszczenia

  • poczucie świeżości i czystości

  • ponadczasowy i nieprzemijalny charakter

  • możliwość dodania dowolnych mebli i dodatków

  • możliwość różnorodnych połączeń

Niewątpliwą zaletą białego wnętrza jest możliwość szybkiej zmiany charakteru pomieszczenia. Wystarczy dodać kilka stylowych i charakterystycznych elementów, aby stworzyć wnętrze skandynawskie, rustykalne, romantyczne i każde inne.

Jak ocieplić białe wnętrze

Wystrój wnętrz w kolorze białym może sprawiać wrażenie zimnego i niemal sterylnego. Jednak wystarczy zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań, aby wprowadzić do wnętrza nieco ciepła i przytulności. Jednym z pomysłów jest zastosowanie kilku kolorowych akcentów (na przykład zasłonek lub narzut), dzięki którym biała przestrzeń nabierze życia i radości. Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalne dodatki – na przykład wiklinowe kosze lub drewniane doniczki – które sprawią, iż wnętrze będzie bardziej przyjazne i ciepłe. Oryginalnym i nieco ekstrawaganckim pomysłem jest pomalowanie kilku ścian w kontrastowych barwach.

Jeszcze kilkanaście lat temu białe wnętrza były niemal standardem. W wyniku zalewu rynku kolorowymi farbami zainteresowanie bielą nieco zmalało. Dzisiaj znowu widać powrót do białej klasyki i coraz więcej osób urządzających mieszkania docenia jej naturalny urok oraz elegancję.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *