Jak wybrać tapetę do kuchni

Wybranie tapety do kuchni nie jest zadaniem łatwym. W tym przypadku nie wystarczy udać się do sklepu i zakupić to, co najbardziej wpadnie w oko. Aranżacja wnętrz kuchennych przy użyciu tapety wymaga sprawdzenie materiału, z jakiego jest ona wykonana i dobranie najbardziej pasującego motywu. Jak to zrobić? Oto kilka rad.

Rodzaje tapety do kuchni

Wystrój wnętrz kuchennych z zastosowaniem nieśmiertelnych tapet coraz bardziej zyskuje na popularności. I trudno się temu dziwić, gdyż takie rozwiązanie pozwala łatwo i stosunkowo niedrogo odświeżyć dotychczasowe wnętrze. Jednak decydując się na wytapetowanie pomieszczenia kuchennego należy pamiętać, iż nie każda tapeta będzie do tego odpowiednia. Niewskazane jest używanie tapet papierowych, które pod wpływem ciepła i wilgoci mogą ulec zniszczeniu. Najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie to zastosowanie tapet winylowych, które są odporne na wysoką temperaturę, wodę i środki czystości. Dodatkowo łatwo je utrzymać w czystości, co w tak szczególnym pomieszczeniu jest bardzo ważne. Innym rodzajem zalecanych tapet do kuchni są tapety z włókna szklanego, które są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, wilgoć i ogień. Oba rodzaje tapet są bardzo uniwersalne, gdyż tapety winylowe występują w różnych formach, a tapety z włókna szklanego można pomalować na dowolny kolor.

Motywy tapet kuchennych

Kuchnia to pomieszczenie szczególne, które w głównej mierze wykorzystywane jest do przygotowywania i spożywania posiłków. Dlatego jej wyposażenie powinno być dostosowane do pełnionych przez nią funkcji. Zatem najbardziej odpowiednia tapeta kuchenna powinna współgrać z ogólnym charakterem pomieszczenia. Bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem jest użycie tapet jednobarwnych, które harmonijnie wkomponują się w ogólny styl miejsca. Równie bezpiecznym rozwiązaniem są tapety z delikatnym motywem kwiatowym lub imitującym kamień, cegłę bądź drewno. Nieco bardziej ekstrawaganckim pomysłem jest zastosowanie tapety z wyrazistym i kolorowym motywem warzyw, owoców, posiłków lub napojów.

Tapeta w kuchni to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala na stworzenie miejsca oryginalnego i niebanalnego. A duża ilość rodzajów i wzorów dostępnych materiałów sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *